מחשבון משכנתא

לפני שאתם בוחרים לקחת משכנתא, אנו ממליצים לכם להיעזר במחשבון משכנתא. המחשבון הוא כלי שימושי ויעיל והוא יעזור לכם לקחת משכנתא שמתאימה בשבילכם.

אז איך זה עובד?

לפני שאתם רוכשים את הדירה, בדקו כמה הון עצמי יש לכם ומה המחיר הדירה שאתם רוצים לקנות. כך, תוכלו לדעת מה הגודל של המשכנתא שאתם צריכים לקחת בשביל לרכוש את הדירה.

הכניסו למחשבון את הנתונים הרצויים של המשכנתא (למשל, גודל המשכנתא), והמחשבון יעזור לכם לעשות השוואה בין מסלולי המשכנתא שיש בבנק ולחשב מה ההחזר החודשי, הריביות, זמן תשלום המשכנתא וכו'.

בעזרת המחשבון תוכלו לדעת איך תראה המשכנתא שלכם, תוכלו לשנות את הנתונים ולראות איך כל אחד מהם משפיע על המשכנתא.

כמה מושגים שחשוב לדעת:

למחשבון המשכנתא צריך להזין נתונים, הנה הסבר קצר על כל נתון:

תקופת המשכנתא- משך הזמן שבו משלמים את המשכנתא. משכנתא היא הלוואה לטווח רחוק ויכולה להגיע עד שלושים שנה. אבל, ככל שתקופת המשכנתא אורכה יותר, כך התשלום יוצא יקר יותר.

גובה המשכנתא- הסכום שאתם צריכים לקחת מהבנק כדאי שתוכלו לרכוש את הנכס.

ריבית משכנתא- לכל מסלול במשכנתא, צריך לבחור ריבית. יש רגולציה על הרכב הריבות, הריבית הקבועה חייבת להיות לפחות שליש מסך הריביות במשכנתא. המטרה של הרגולציה היא לפקח על המשכנתאות ולוודא שהן יחסית בטוחות ויציבות.

החזר חודשי- הסכום שאותו צריכים להחזיר כל חודש לבנק. ככל שההחזר החודשי יהיה גדול יותר, כך המשכנתא תיפרס לפחות שנים ותצא זולה יותר. שימו לב שההחזר החודשי יכול להיות עד שליש מההכנסה הפנויה.

מתי כדאי להשתמש במחשבון משכנתא?

אם אתם רוצים לקחת משכנתא חדשה כדי לקנות נכס, כדאי שתחשבו במחשבון משכנתא מה יהיה גובה המשכנתא, מה ההחזר החודשי, הריביות ועוד. כך, תוכלו לקבל אינדיקציה על המשכנתא שלכם.

גם אם כבר יש לכם משכנתא, כדאי לכם לבדוק כל שנה או שנתיים אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא. לפעמים התנאים האישים או התנאים בשוק משתנים, ומיחזור משכנתא יכול להיות משתלם מאוד. תוכלו לבדוק במחשבון המשכנתא אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא שלכם ואם תוכלו לחסוך כך כסף.

לסיכום,

מחשבון משכנתא הוא כלי פשוט ויעיל, כדאי לכם להשתמש בו כשאתם לוקחים משכנתא. ובכלל, המלצה שלנו, אל תסתפקו רק במחשבון המשכנתא, פנו למומחים שלנו ותכננו יחד את המשכנתא שלכם. 

מחשבון משכנתא

פניה מהירה:

יצירת קשר מהירה